18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie śnieg na święta?

Jaka będzie zima w Polsce? IMGW opublikował prognozę

22.09.2021  20:44
Tegoroczna zima nas zaskoczy?
Tegoroczna zima nas zaskoczy? Fot: Wojciech Wrzesien/Shutterstock

Choć jesień dopiero wkracza do Polski, pierwszy śnieg może spaść już wkrótce. Synoptycy IMGW sporządzili długoterminową prognozę pogody na zimę 2021/2022. Lepiej zaopatrzcie się w cieplejsze ubrania!

IMGW opublikował długoterminową, eksperymentalną prognozę pogody obejmującą okres od listopada do stycznia. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima może być wyjątkowo śnieżna.

Prognoza pogody na zimę

Eksperci przewidują, że w listopadzie i grudniu temperatury będą mieścić się w wieloletniej normie z lat 1991-2020. Znacznie większa będzie natomiast suma opadów, która będzie kształtowała się powyżej normy.

Z długoterminowej prognozy wynika, że w grudniu średnia miesięczna temperatura i suma opadów będzie mieściła się w granicach wieloletniej normy. Jednak pogodę przed świętami może ukształtować zjawisko "La Nina", dzięki któremu ostatni miesiąc 2021 roku zaskoczy nas śniegiem i mrozem.

Jak ostrzegają synoptycy, spore zmiany i przekroczenie norm temperatur oraz opadów czekają nas w styczniu. Pierwszy miesiąc nowego roku ma być ciepły, ale także obfitujący w opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Zima 2021/2022 zapowiada się dość spokojnie, choć kilka razy może nas zaskoczyć.