18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tradycji stanie się zadość

Jaka pogoda w Majówkę? A szkoda gadać

21.04.2022  15:44
Jaka pogoda w Majówkę? Aż szkoda słów
Jaka pogoda w Majówkę? Aż szkoda słów Fot: PeopleImages.com - Yuri A/Shutterstock

Jeszcze tylko chwila i Majówka! Jeśli planujecie wypoczynek na łonie natury... zabierzcie ciepłe ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe. Tradycyjnie już będzie kapryśnie.

Już zaledwie tydzień dzieli nas od bardzo długiego weekendu. Na Majówkę czekamy z utęsknieniem, zmęczeni zimną wiosną i ciężkimi doświadczeniami ostatnich miesięcy. Polacy marzą o odpoczynku, biwakach, wędrówkach, oddychaniu świeżym powietrzem.

Idealna Majówka to słońce i łono natury, zdaje się jednak, że wzorem lat ostatnich, w tym roku również nie będzie nam dane odetchnąć. A przynajmniej nie w słoneczku i z piękną, ciepłą aurą.

Chłodna i kapryśna Majówka - prognoza pogody

Kwiecień tego roku obfituje w chłód, deszcz, a nawet przymrozki i śnieg. W drugą połowę miesiąca weszliśmy z kolejnym załamaniem pogody i powrotem lekkiej zimy. Co gorsza, jak na razie brak perspektyw na znaczącą poprawę. Fakt, ma się nieco ocieplić, jednak w ostatnim tygodniu miesiąca nadal zwiastowane są chmury i deszcz.

Co z ostatnimi dniami kwietnia i pierwszym weekendem maja? Zdaniem synoptyków będzie całkiem... średnio. Nie grożą nam już przymrozki i opady śniegu, ale i na porządne ciepło jeszcze nie mamy co liczyć. Temperatury w Majówkę mają wahać się w granicach 10-15 stopni Celsjusza, przy czym na zachodzie i południu kraju może być nieco cieplej.

Synoptycy zapowiadają także przelotne opady deszczu i wiosenne burze. Dobre wieści? Nie powinno być stale pochmurno - Majówka obfitować ma w słońce. Jest jednak także ostrzeżenie. W drugiej połowie długiego weekendu Polska znajdzie się między dwoma frontami - ciepłym znad Bałtyku i zimnym znad Skandynawii. Jeśli ten drugi wygra, temperatury w kraju znów spadną i pojawi się więcej chmur oraz deszczu.