18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognozy grozy

Załamanie pogody w weekend. Alerty RCB

Wojciech Kozicki
30.07.2022  11:14
Jaka pogoda w  weekend? Alerty RCB i IMGW - będzie padać
Jaka pogoda w weekend? Alerty RCB i IMGW - będzie padać Fot: Artur Barbarowski/East News

Jaka pogoda w weekend? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że w sobotę i niedzielę w Polsce czeka nas niebezpieczne załamanie pogody. Spodziewane są ulewy, podtopienia, silny wiatr i grad. RCB wysyła alerty, nie ma żartów!

Jaka dzisiaj pogoda? Spodziewajcie się, że otrzymacie alerty RCB. Prognoza pogody na weekend jest jak zła wróżba. Województwo śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, opolskie i wielkopolskie są zagrożone silnym wiatrem i bardzo intensywnymi ulewami. Co więcej, dla powiatu głubczyckiego, nyskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i prudnickiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Porywy wiatru mogą dochodzić do 60 km/h. 

Pogoda w weekend i alerty RCB. Prognozy i meteo ostrzeżenia

W weekend spodziewane są lokalne zalania i podtopienia z powodu ulew. Synoptycy IMGW-PIB ostrzegają, że w sumie na metr kwadratowy może spaść od 50 do 90 litrów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 procent.

Jak przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi deszczami dla całego województwa. Ostrzeżenie obowiązuje od sobotniego przedpołudnia do godziny 17-tej w niedzielę – podaje Polsat News.

Niekorzystne warunki pogodowe wynagrodzi temperatura. W weekend przeważne wyniesie 0-24 st. Celsjusza, choć lokalnie i na pogórzu będzie spadać nawet do 15-17 st. C.

W sobotę szczególnie na południu województwa intensywne, ale przelotne opady deszczu. Ciepło 22-25 st. C. W niedzielę nieco cieplej, z przelotnymi opadami – zapowiada TOK FM.
Czytaj także