Kataklizm sieje śmierć i zniszczenie

Supertajfun batoży kraj jak szatan! Ewakuacja miliona osób!

Wojciech Kozicki
12.10.2019  16:15
Kataklizm w Japonii - tajfun Hagibis zabija!
Kataklizm w Japonii - tajfun Hagibis zabija! Fot: Twitter.com

Japonia i przerażający kataklizm przypominający koniec świata. Tajfun Hagibis uderzył w okolicach Tokio i rozgrywają się tam sceny jak z filmów katastroficzntych. Media podają, że została przeprowadzona gigantyczna ewakuacja miliona osób.

Supertajfun Hagibis, który powstał z burzy tropikalnej, masakruje Japonię, przemieszczając się na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża kraju. Osiągnął piątą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Towarzyszą mu potworne ulewy, wysokie fale i wiatr przekraczający prędkość 200 kilometrów na godzinę. Japońskie media podają, że to najsilniejszy taki kataklizm od 1958 roku.

Japonia jest sparaliżowana. W obszarze metropolitalnym Tokio nie działa wiele linii kolejowych. Zdecydowano też o wstrzymaniu ruchu lotniczego z portów Haneda i Narita. Jak na razie odwołano 1600 lotów. Podano również, że prawie 300 tys. gospodarstw domowych zostało odciętych od prądu.

Japoński rząd zaapelował do mieszkańców, by udali się w bezpieczne rejony, a przy okazji gromadzili żywność i wodę. W rejonach, gdzie może dojść do osuwisk i powodzi służby nakazały ewakuować milion osób!

Jak na razie do mediów trafią zdjęcia potwornych zniszczeń wywołanych przez kataklizm i potwierdzono, że dwie osoby zginęły. CNN pisze, że 49-letni mężczyzna z miejscowości Ichihara zmarł w przerwóconym samochodzie. W miejscowości Gotenba jedna osoba wciąż pozostaje zaginiona.

Japonia - supertajfun Hagibis uderzył niczym koniec świata - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze