18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Coraz więcej ofiar, a to nie koniec horroru

Supertajfun morduje! Kraj zniszczony przez kataklizm [WIDEO]

Wojciech Kozicki
15.10.2019  15:15
Japonia zniszczona przez kataklizm - Hagibis jak koniec świata!
Japonia zniszczona przez kataklizm - Hagibis jak koniec świata! Fot: Twitter

Japonia i kataklizm jak z piekła! Supertajfun Hagibis uderzył 3 dni temu w kraj i można było pomyśleć, że nadciąga koniec świata. Spowodował gigantyczne zniszczenia, wciąż rośnie liczba ofiar śmiertelnych.

Tajfun Hagibis i zniszczona Japonia. Wiatr wiał z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę i osiągnął piątą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Telewizja publiczna NHK podała, że 138 tys. gospodarstw domowych nadal pozostaje bez wody, a 24 tys. domów nie ma prądu. Zdecydowano o ewakuacji miliona osób! To jednak nie koniec horroru.

Tajfun uderzył w Japonię

W weekend informowano jedynie o 2 ofiarach śmiertelnych. Ta liczba wzrosła jednak do prawie 60, ale wiele osób nadal pozostaje zaginionych, więc bilans ofiar może się jeszcze zwiększyć. Jak podaje theguardian.com, w poszukiwaniach zaginionych brało w sumie już udział 11 tys. ratowników.

Jedną z ofiar jest 77-letnia kobieta z Fukushimy. Transportowano ją podwieszoną liną do helikoptera, ale spadła z 40 metrów do wody.

Siła wody była przerażająca. Była czarna, straszna i myślałam, że to koniec – powiedziała seniorka Rie Hasegawa cudem ocalała z zalanego budynku.

To nie koniec dramatu, bo władze ostrzegają przed kolejnymi skutkami kataklizmu. Wiele obszarów pozostaje zalanych, tysiące hektarów upraw rolnych jest pod wodą, a wały powodziowe mogą dalej pękać i prawdopodobnie wydarzą się kolejne tragedie. Szacuje się, że z powodu tajfunu z brzegów wystąpiły aż 24 rzeki w kraju.

Prognozy pogody przewidują w Japonii ulewne deszcze, więc może dojść do zabójczych osunięć rozmokniętej ziemi. Służby ostrzegają, mogą wystąpić lawiny błotne.

Tajfun Hagibis w Japonii - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze