18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cieszmy się, póki można

KRUPA ŚNIEŻNA, burze i grad. Po majówce ZAŁAMANIE POGODY

02.05.2022  19:33
Załamanie pogody po majowym weekendzie
Załamanie pogody po majowym weekendzie Fot: Andrey Solovev/Shutterstock

Majówka bardzo rozpieszcza nas pogodową aurą, ale taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Niestety, tuż po majówce nadchodzi prawdziwe załamanie pogody. Po pięknej i słonecznej wiośnie nie zostanie ślad. 

Na razie Polska jest pod wpływem wysokiego ciśnienia i nasza pogoda prezentuje się zaiste wspaniale. Niestety, nie potrwa to długo. Już wkrótce aura przypomni nam, że mieszkamy w niepewnej strefie klimatycznej.

Załamanie pogody po majowym weekendzie

Cieszmy się, póki możemy, temperaturami sięgającymi nawet 20 stopni Celsjusza. Długo tak nie będzie... Nadciąga w naszą stronę niż i chłodny front atmosferyczny. Znów zrobi się bardzo nieprzyjemnie.

Wspomniany niż nadciągnie do nas już jutro - 3 maja 2022 roku. Eksperci IMGW przywidują duże zachmurzenie, miejscowe opady deszczu, a na południu kraju również burze. Ważna informacja dla tych, którzy na majówkę wyjechali w Tatry - tam spadnie śnieg.

Temperatura maksymalna od 13°C, 14°C na północy, około 18°C w centrum, do 20°C na południu. Chłodniej na wybrzeżu od 9°C do 11°C

- podaje IMGW.

Kto jednak zdecydował się na wolne lub wyjazd w okresie 30 kwietnia - 2 maja, może być z siebie dumny. Już od lat nie widzieliśmy takiej pięknej pogody w majówkę. Posunięcie godne podziwu.

Czytaj także