18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec ładnej wiosny

KRYTYCZNE załamanie pogody. BURZE, GRAD i deszcze

06.05.2022  13:18
Alerty IMGW w całym kraju
Alerty IMGW w całym kraju Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

IMGW wydaje alerty, które ostrzegają nas przed nagłym i krytycznym załamaniem pogody w Polsce. Koniec pięknej, ciepłej i słonecznej wiosny. Pogoda przypomni nam, w jakiej strefie klimatycznej żyjemy.

Alerty IMGW dla całego kraju! 6 maja nastąpi załamanie pięknej, wiosennej pogody. Od tego momentu niemalże w całym kraju spodziewane są burze, deszcze i opady gradu. Po pięknym maju nic nie zostanie.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące południowo-wschodniej części kraju. W takim momencie spadnie też temperatura.

Alerty IMGW w całym kraju

Do tej pory cieszyliśmy się bardzo wysokimi temperaturami, które przynosiły uśmiech na naszych twarzach. Teraz jednak basta - w całym kraju spodziewać możemy się na termometrach wartości: od 13 stopni Celsjusza na wybrzeżu, około 19 stopni na przeważającym obszarze kraju do 21 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr powieje słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W tym momencie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej i południowej części woj. mazowieckiego oraz południowej części woj. śląskiego.

Od upalnego lata znowu się oddalamy, ale nic straconego. Może aura jeszcze odwróci się o 180 stopni, w końcu w Polsce wszystko jest możliwe i choć czasem trafiamy z deszczu pod rynnę, to zdarza nam się też doświadczyć wspaniałych pogodowych wrażeń.

Czytaj także