18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec świata w USA?

Huragan Laura nadciąga - potworna katastrofa!

Wojciech Kozicki
26.08.2020  16:09
Huragan Laura nadciąga - czy tak wygląda koniec świata?
Huragan Laura nadciąga - czy tak wygląda koniec świata? Fot: YouTube/10 Tampa Bay

USA w niebezpieczeństwie, nadciąga potworna katastrofa – huragan Laura przybiera na sile! Kraj przygotowuje się na uderzenie żywiołu, a prognozy przypominają scenariusz filmu katastroficznego. Teksas i Luizjana jako pierwsze odczują siłą żywiołu, a eksperci oceniają, że gospodarka Stanów Zjednoczonych może krwawić przez wiele miesięcy.

Huragan Laura uderzy w USA! Służby ostrzegają, że potworny kataklizm zmierza w kierunku amerykańskiego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, a w Teksasie i Luizjanie prowadzona jest wielka ewakuacja. Prognozy wskazują, że huragan dotrze do lądu w nocy ze środy na czwartek z 26 na 27 sierpnia. Żywioł przemieszcza się z prędkością 30 kilometrów na godzinę.

Huragan Laura w USA - nadciąga kataklizm

Huragan Laura przybiera na sile i już jest huraganem drugiej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Jak na razie wiatr wieje z prędkością 140 kilometrów na godzinę, ale służby zapowiadają, że jeszcze przybierze na sile i będzie huraganem trzeciej kategorii z wiatrem wiejącym prawie 200 kilometrów na godzinę. Przyniesie też niszczycielską falę powodziową o wysokości ok. 4 metrów. Spodziewane są obfite opady deszczu i podtopienia.

Prawie 400 tys. mieszkańców wschodniego wybrzeża Teksasu i 200 tys. z zachodniej Luizjany otrzymało nakaz opuszczenia domów. Dla tych, którzy nie mają dokąd wyjechać, przygotowano schroniska – podaje Interia.pl.

Gospodarka USA może otrzymać potężny cios, bo jak szacują eksperci, huragan Laura spowoduje straty wynoszące nawet 18 miliardów dolarów. Uderzy w region, gdzie znajdują się jedne z największych rafinerii w kraju. Częściowo wstrzymano już wydobycie gazu i ropy, ale zdolności przerobowe rafinerii mogą zostać znacząco ograniczone nawet na 6 miesięcy.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Huragan Laura w USA - NADCIĄGA KATASTROFA [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze