18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa nadciąga!

Atak zimy! Polaków zmrozi i zasypie!

Wojciech Kozicki
18.11.2020  16:21
Zima nadciąga jak Buka. To będzie biały weekend
Zima nadciąga jak Buka. To będzie biały weekend Fot: Marek MICHALAK/East News

Jaka będzie zima 2020-2021? Przekonacie się szybciej, niż sądzicie! Prognozy pogody przewidują, że już w najbliższy weekend w Polskę jak taran uderzy arktyczne powietrze. Jeśli marzyły wam się białe święta, dostaniecie mroźną jesień. Śnieg i mróz już za kilka dni!

Szybka zmiana opon na zimowe? Prognozy modeli numerycznych wskazują, że pogoda w weekend będzie iście mroźna i zimowa. Czeka nas bardzo poważne ochłodzenie, a w niektórych regionach Polski termometry pokażą nawet 3-4 stopnie Celsjusza. W nocy spodziewana jest temperatura poniżej zera. Zapowiadane są również opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Kiedy pierwszy śnieg i zima w Polsce?

Jak podaje Wirtualna Polska, w środę od południowego wybrzeża Grenlandii po Azory, a także od Wysp Brytyjskich przez kraje Beneluksu, Alpy aż po zachodnie Bałkany rozciągają się układy podwyższonego ciśnienia. Od piątku z północnego zachodu nadciągnie zimne powietrze arktyczne. Mamy czas do czwartku, by nacieszyć się ładną pogodą, a później zrobi się bardzo zimno.

W piątek na Kujawach pojawią się będą opady przelotnego deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. W piątek sypnie na Podhalu. W sobotę i niedzielę opady deszczu ze śniegiem pojawią na  południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny i miejscami w Małopolsce. W Sudetach i Tatrach do niedzieli intensywne opady śniegu dadzą przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm – pisze WP.pl.

Prognozy pogody przewidują, że w piątek w północnych i południowo-wschodnich regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. W Karpatach spadnie do 3 centymetrów śniegu. W niektórych regionach Polski wiatr będzie północno-zachodni, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

Portal fanipogody.pl uspokaja, że w weekend nie czeka nas zimokalipsa i nie będzie to „atak zimy z prawdziwego zdarzenia”. Nie znaczy to jednak, że możemy spać spokojnie. Jasnowidz Krzysztof Jackowski miał wizję i ostrzega, że nadchodząca zima TO BĘDZIE SZOK.

Jaka będzie zima? Ten, kto zdał mi to pytanie, to ci powiem kolego. Ta zima będzie inna, niż wszystkie. Nie z powodu pogody – zapowiada Jackowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze