18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fajnie?

Kiedy spadnie w Polsce ŚNIEG? Mamy datę

19.12.2020  11:37
Śnieg w Polsce
Śnieg w Polsce Fot: LeonidKos/Shutterstock

Kiedy spadnie w Polsce śnieg? Czy możemy liczyć na białe Boże Narodzenie? Meteorolodzy powoli zaczynają odpowiadać na takie pytania. Będzie zaskoczeni ich ustaleniami.

Od wielu lat w Polsce nie było białych Świąt Bożego Narodzenia. Są już na świecie dzieci, które nigdy nie widziały na żywo śniegu w czasie Gwiazdki. Niestety, wszytko wskazuje na to, że w tym roku również śniegu nie ujrzą.

Oczywiście, śnieg pojawi się w naszym kraju, ale nieco później. Meteorolodzy powoli odpowiadają na pytanie, kiedy spadnie w kraju biały puch, który tak cieszy dzieci i denerwuje dorosłych.

Kiedy w Polsce spadnie śnieg?

Kalendarzowa zima zaczyna się 21 grudnia, jednakże nie ma to wiele wspólnego z aurą. Za oknami wciąż widzimy pogodę jesienną i daleko nam do radości spowodowanej opadami śniegu na Boże Narodzenie.

Synoptycy z portalu mkweather.com zgodnie zapowiadają pojawienie się zimowych warunków w całej Polsce. Według nich ochłodzenie ma nastąpić jeszcze w tym roku, niestety bardziej na sam koniec grudnia niż w czasie narodowego świętowania.

Co tym bardziej przykre, śnieg na dużym obszarze kraju ujrzymy... 27 grudnia! Dokładnie dzień po Świętach Bożego Narodzenia zapanuje wyjątkowo niesprzyjająca, ale również przepiękna aura. 

Synoptycy zapowiadają, że zimowa pogoda w Polsce ma zagościć zaraz po Świętach i utrzymać się przez kilka dni. Słupki rtęci w termometrach mają spaść na nizinach nawet do -8°C. Szkoda, że minie się to dosłownie o włos z magią tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia. Wszystkim nam przydałoby się trochę radości.

Przeczytaj więcej
Komentarze