18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zawiedzeni?

Koniec zimy w Polsce? Więcej śniegu nie ujrzymy...

03.02.2021  11:19
Koniec zimy w Polsce
Koniec zimy w Polsce Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Koniec zimy w Polsce staje się faktem? Deszcz zamiast śniegu i plusowe temperatury zamiast siarczystego mrozu - to właśnie czeka nas w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że nacieszyliście się najzimniejszą porą roku.

Koniec zimy w naszym kraju nadszedł szybciej, niż się wszyscy spodziewaliśmy. Chyba najwyższy czas pożegnać widmo Bestii ze Wschodu i pogodzić się z nową rzeczywistością. W środę w całej Polsce odczujemy temperatury powyżej zera.

Tymczasem deszcz postara się zniszczyć śnieżnobiały krajobraz, który chwilowo wszyscy możemy oglądać. Oczywiście, będą regiony, gdzie zima nie podda się tak łatwo - ale i tak ta pora roku już teraz chyli się ku końcowi.

Koniec zimy w Polsce

Nadchodzi odwilż. Nie jest to najprzyjemniejsze pogodowe zjawisko, ale zawsze można się pocieszać, że tuż za nią stoi urocza wiosna, na którą wszyscy czekamy. Mamy też nadzieję, że tegoroczne ocieplenie będzie już radośniejsze i wolne od ciągłych zmartwień związanych z pandemią koronawirusa. 

Dziś temperatury niemal w całym kraju będą dodatnie. Znajdzie się kilka miejsc, w których wystąpi przymrozek - minusowe temperatury z samego rana obecne były na północy kraju. W ciągu dnia taka sytuacja utrzyma się jedynie w Suwałkach, gdzie termometry pokażą wartości równie - 1 stopniu Celsjusza.

Zdecydowanie najcieplej będzie zaś na zachodzie Polski. W Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu będzie nawet 8 stopni powyżej zera! Środa upłynie w Polsce pod znakiem zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami oraz opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Śnieg nawiedzi jedynie mieszkańców Koszalina, Olsztyna, Bydgoszczy i Suwałk. Cieszycie się, że to powolny koniec zimy? A może jesteście w gronie fanów najzimniejszej pory roku i łezka kręci Wam się w oku?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze