Pogoda pod psem

Koszmarna zmiana pogody w weekend. Ulewne deszcze, przejmujący chłód

24.04.2020  20:38
Koszmarna zmiana pogody w weekend. Ulewne deszcze, przejmujący chłód
Koszmarna zmiana pogody w weekend. Ulewne deszcze, przejmujący chłód Fot: Dusan Milenkovic/Shutterstock

Prognoza pogody na weekend nie napawa nas optymizmem. Jeśli planowaliście wypocząć na łonie natury - lepiej zrewidujcie swoje zamiary. Czeka nas najprawdziwsza pogoda pod psem. 

Prognoza pogody na weekend jest wybitnie pesymistyczna. Czekają nas ulewne deszcze, burze i znaczne ochłodzenie. Chociaż możemy już odwiedzać parki i lasy to jeśli planowaliście się tam udać w najbliższych dniach - lepiej zmieńcie swoje pomysły.

Pogoda do tej pory nam sprzyjała i cieszyła wszystkich promieniami słońca. Niestety, teraz nadchodzi jej totalna zmiana - tuż przed dwoma dniami wolnego. Widać 2020 rok zamierza nas nie rozpieszczać w żadnej dziedzinie życia.

Prognoza pogody na weekend

W sobotę całą Polskę ogarnie przejmujący chłód. Na Pomorzu temperatura spadnie do 10 stopni. Najcieplej będzie w woj. lubelskim. W ciągu dnia temperatura nie przekroczy tam jednak 16 st. C. Napotkają nas również przelotne deszcze, a w trakcie burz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie suma opadów ma wynieść do 12 mm.

Co więcej, w nocy na Podkarpaciu możemy spodziewać się nawet... przymrozków! 

W niedzielę pogoda delikatnie się poprawi, ale wciąż będzie jej daleko do wymarzonego, weekendowego ciepełka. Słońce trwale schowa się za chmury, a termometry nie pokażą nam wielkich wartości. W woj. podlaskim będzie 13 stopni Celsjusza powyżej zera, a na zachodzie kraju termometry pokażą 16 stopni Celsjusza. 

Zawsze można po prostu poczytać jakąś książkę!

Przeczytaj więcej
Komentarze