18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie skwar

Koszmarne ANOMALIE POGODOWE. Cały kraj zaleje ŻAR

24.05.2021  20:52
Pogoda: Żar z nieba
Pogoda: Żar z nieba Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Pogoda w Polsce od jakiegoś czasu jest nieprzewidywalna. Aktualnie okazuje się, że na naszą część Europy jeszcze w maju spadną przerażające anomalie. Nawet fani upalnego lata będą przerażeni takim obrotem sprawy.

Majówka w tym roku była niemalże w całości zimna i deszczowa - wszelkie plany na grille spaliły na panewce. Teraz dla równowagi niektóre części świata zaleją anomalie pogodowe, które będą przypominały upalne piekło. Pogoda w jednym, całym kraju oraz w dużej części Europy - dosłownie oszaleje.

Pogoda: Żar poleje się z nieba

Anomalie pogodowe to zjawiska, z którymi zdecydowanie nikt z nas nie ma ochoty się spotkać. Nawet osoby, które normalnie uwielbiają upalne lato - odczują negatywnie prawdziwy zalew żaru pod koniec maja.

Rekordowe upały i groźba pożarów to zagrożenia pogodowe, które koniec maja przyniesie mieszkańcom Europy Wschodniej i Południowej. Najnowsza prognoza długoterminowa portalu Fanipogody.pl wskazuje na inne niepokojące anomalie w naszym regionie.

Największych upałów doświadczą mieszkańcy Rosji, którzy są zdecydowanie bardziej oswojeni z temperaturami bardzo niskimi, niźli z wysokimi. „Nie zanosi się, by upał odpuścił w najbliższym czasie. Rosjanie obawiają się powtórki z 2010 roku, kiedy to upał doprowadził do rozległych pożarów między innymi w okolicach Moskwy” - napisali Fanipogody.pl

W Europie Centralnej wciąż jest chłodniej niż wskazuje norma wieloletnia. Przykładowo we wtorek, w pasie od południa Niemiec, przez Węgry po Bałkany, anomalia temperatury sięgnie -12 stopni. Oznacza to, że będzie chłodniej o kilkanaście stopni od normy wieloletnie

- podkreślił autor prognozy.

W Polsce nie musimy się więc obawiać - nic nie wskazuje na to, by maj był upalny, chociaż na pewno bliskość wszelkich anomalii pogodowych w naszym regionie - odbije się także na samopoczuciu Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej