18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przygotowani?

Koszmarne ochłodzenie. ŚNIEG, MRÓZ i zima w pełni

16.11.2020  21:21
Prognoza pogody wieści śnieg
Prognoza pogody wieści śnieg Fot: Piotr Molecki/East News

Prognoza pogody na drugą połowę listopada dla wielu osób nie będzie optymistyczna. Spadną na nas śnieg, mróz i deszcz ze śniegiem. Jeśli ktoś liczył jeszcze na ciepłą jesień - czas najwyższy pożegnać tę wizję.

Prognoza pogody na drugą połowę listopada nie będzie najlepsza dla tych, którzy nie lubią zimy. Zacznie się bowiem ona w pełnej krasie i to lada chwila. Meteorolodzy nie mają wątpliwości. Biorąc pod uwagę fakt, że panuje pandemia koronawirusa - przy takich zmianach i wahaniach temperatur - lepiej na siebie uważajcie.

Zdecydowanie ostatnią rzeczą, jakiej warto w 2020 roku doświadczyć - jest przeziębienie. Niezależnie od tego, czy złapie nas zwykła choroba, czy COVID-19 - lepiej nie przysparzać sobie takich właśnie atrakcji.

Prognoza pogody: Nadchodzi ZIMA

Tymczasem pogoda naprawdę oszaleje. Po okresie znacznego ocieplenia - nadchodzi mocne ochłodzenie. Od 20 listopada w Polsce według IMGW pojawią się pierwsze opady śniegu, deszczu ze śniegiem i chwycą nawet delikatne mrozy. W górach opady śniegu mogą być obfite. To zdecydowanie ucieszy wszystkich fanów najzimniejszej pory roku.

Kiedy do Polski napłynie chłodniejsze powietrze z północnego zachodu - pojawi się również dużo chmur, z których spadnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna osiągać będzie wartości od 3 do 8 stopni. 

Zdecydowanie najzimniej będzie jednak w weekend. Spodziewać się wtedy możemy takich chłodów, jak  do -3 stopni Celsjusza na południu i w centrum kraju, w dolinach górskich do -5 stopni Celsjusza. W ciągu dnia od 3 do 9 stopni. 

Szykujcie ciepłe ubrania i nie dawajcie się chłodowi!

Przeczytaj więcej
Komentarze