18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorąco

Koszmarne upały dotarły do Polski. Nawet 37 stopni Celsjusza

20.07.2022  10:00
Wysokie temperatury wróciły do Polski
Wysokie temperatury wróciły do Polski Fot: Ed Connor/Shutterstock

Zapowiadana od kilku dni fala piekielnych upałów dotarła właśnie do Polski. Gorące powietrze w najbliższych dniach będzie przesuwało się z zachodu na wschód, obejmując większość kraju. Synoptycy przewidują, że temperatury podskoczą do nawet 37 st. w dzień oraz 20 st. Celsjusza w nocy.

Mateusz Barczyk z IMGW poinformował, że nowa fala upałów, która dotarła właśnie do Polski w środę obejmie swoim zasięgiem niemal cały kraj. Przed nami 30-stopniowy skwar.

Najwyższe temperatury prognozowane są dla Leszna, Zielonej Góry, Dolnego Śląska i Wielkopolski. Tam termometry wskażą aż 37 stopni Celsjusza. Jak podkreślił Barczyk, upały mogą natomiast ominąć Warmię i Mazury, Podlasie oraz część województwa pomorskiego. Tam temperatura wyniesie od 23 do 25 st. Celsjusza.

Najbliższe dni będą spokojne i prawie bezwietrzne. Synoptycy nie przewidują jakichkolwiek zjawisk atmosferycznych. Nie zabraknie natomiast słońca.

Tropikalne noce w Polsce

Mateusz Barczyk z Centralnego Biura Prognoz IMGW przyznał, że gorące będą także najbliższe noce. Głównie na zachodzie kraju temperatura po zachodzie słońca nie spadnie poniżej 20 st. Celsjusza.

To będzie tzw. noc tropikalna. W Szczecinie prognozujmy co najmniej 22 stopnie. 21 stopni ma być w Gorzowie Wielkopolskim - przekazał Barczyk.

Największe upały przewidywane są na czwartek i piątek. Potem temperatura nieco spadnie, choć o dłuższym wytchnieniu możemy jak na razie zapomnieć.

Czytaj także