Gotowi na upały?

Koszmarny żar POLEJE SIĘ Z NIEBA. Nawet 35 stopni Celsjusza

25.07.2022  21:38
Pogoda nas podgrzeje, ochłodzi i znów podgrzeje
Pogoda nas podgrzeje, ochłodzi i znów podgrzeje Fot: SKPhotographer/Shutterstock

Wirtualna Polska donosi, że na początku tego tygodnia czeka nas kolejny skok temperatur. Będzie bardzo potężny i bezlitosny. Odczujemy wielki skwar na własnej skórze.

Wirtualna Polska nie ma dobrych wieści dla wszystkich fanów chłodniejszych temperatur. Na początku tego tygodnia ponownie z nieba poleje się prawdziwy żar. Osoby nieodporne na upał powinny ze szczególną troską o siebie zadbać w tym okresie.

W poniedziałek na zachodzie kraju słupek rtęci ponownie przebije 30 stopni Celsjusza i w najcieplejszym momencie dnia dobije do 35 stopni w cieniu. Potem tendencja ta się utrzyma, dlatego znikąd pomocy - trzeba dbać o to, by organizm zwyczajnie się nie przegrzał.

Pogoda nas podgrzeje, ochłodzi i znów podgrzeje

We wtorek w całym kraju, dla delikatnej i chwilowej odmiany, w całym kraju popada i zagrzmi, a na dodatek na południu opady przybiorą na intensywności i miejscami może spaść nawet do 10-20 mm. To jednak nie wpłynie na trwały spadek temperatury. Przeciwnie, od środy znów wrócą do nas gorące masy powietrza.

Nie ma jednak tak, żeby tradycji nie stało się zadość. Zazwyczaj w tygodniu roboczym pogoda jest przepiękna, a potem, w weekend... Staje się chłodnym piekłem nie do zniesienia. Tym razem może nie będzie aż tak źle, ale dobrze nie będzie również!

Podczas weekendu w całej Polsce należy się spodziewać zmiennej pogody – więcej chmur, ale też trochę słońca i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a nawet zagrzmi. Pomimo kapryśnej pogody, to nadal będzie ciepło, bo temperatura wahać się będzie w przedziale od 25 do 30 stopni.

Gotowi na takie skoki i zmiany? Nie każdemu to służy.

Czytaj także