18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Usmażymy się

Krytyczna FALA UPAŁÓW. Nawet do 38 stopni Celsjusza!

02.08.2022  15:41
Krytyczna fala upałów w Polsce
Krytyczna fala upałów w Polsce Fot: Pheelings media/Shutterstock

Krytyczna fala upałów już wraca do Polski. Jeśli ktoś miał dość 30-stopniowych temperatur, to teraz będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Czeka nas długa walka z letnim skwarem.

Lato ma to do siebie, że jest to pora roku z absolutnie najbardziej zmiennymi temperaturami. Możemy się oszukiwać, że jest inaczej, ale to w letnie miesiące doświadczamy największego natężenia wahań pogody. Teraz po przerwie od skwaru nadchodzi kolejna fala upałów.

Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza wrócą do naszego kraju z przytupem. W niektórych regionach Polski doczekamy się nawet... 38 stopni Celsjusza na termometrach! Gotowi na walkę o każdy oddech w tej duchocie? 

Krytyczna fala upałów przetoczy się przez Polskę

Jak podaje portal twojapogoda.pl, pierwsza fala upałów w sierpniu rozpocznie się w środę (3.08). Na początek upalnie zrobi się w zachodniej części Polski. Temperatura osiągnie wartości 30-32 stopni Celsjusza. Przy granicy z Niemcami słupki rtęci pokażą 33 stopnie.

Pozostały obszar Polski jeszcze wtedy nie doświadczy aż takich wahań, temperatury będą się utrzymywać na stałym poziomie 26-28 stopni Celsjusza. Potem jednak fala skwaru zaleje również te tereny. W czwartek pogoda pobije wszelkie rekordy. W południowej i centralnej Polsce pojawią się na słupkach rtęci wartości między 30 a 32 stopnie Celsjusza.

W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy po Pomorze Gdańskie trzeba się liczyć, że lokalnie termometry wskażą nawet 37-38 stopni w cieniu

- informuje twojapogoda.pl.

Jeśli ktoś jeszcze sądził, że zmiany klimatyczne to mit, chyba oficjalnie powinien się już poddać i przyznać do błędu.

Czytaj także