18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmarna aura

Krytyczne załamanie pogody. Będziemy TRZĄŚĆ SIĘ Z ZIMNA

15.11.2021  09:39
Załamanie pogody w Polsce
Załamanie pogody w Polsce Fot: Scherbinator/Shutterstock

Pogoda w Polsce słynie ze skrajności. Najpierw pozwala nam się cieszyć złotą, polską jesienią, by potem sprawić, że będziemy trząść się z zimna jak szaleni. Niestety, czas na załamanie aury.

Pogoda w Polsce nie jest najprzyjaźniejszą aurą na świecie. Zwłaszcza w chłodniejsze miesiące, takie jak jesień i zima musimy zmagać się z nieszczególnie przyjaznymi warunkami pogodowymi.

Chociaż ostatnio mogliśmy cieszyć się złotą, polską jesienią to teraz się to zmieni. Termometry będą mniej przyjazne, a przed nami prawdziwe załamanie aury pogodowej.

Załamanie pogody w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o lokalnych mgłach, słabym deszczu i bardzo niskich temperaturach, które zaatakują w niektórych rejonach naszego kraju. Gdzie sytuacja będzie najgorsza?

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu kraju z rozpogodzeniami. Miejscami słaby deszcz lub mżawka. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów

- czytamy w prognozach Instytutu. 

Mieszkańcy Suwałk, Białegostoku będą marznąć najmocniej. W innych regionach kraju jest jeszcze szansa na dwucyfrowe wartości na termometrach. W podanych lokalizacjach temperatura zrobi się natomiast typowo zimowa.

Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie, około 7°C na przeważającym obszarze kraju, do 10°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni

- informuje IMGW.

Polecamy postarać się nie przeziębić!

Czytaj także
Przeczytaj więcej