18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec balu

Krytyczne załamanie pogody. Koniec lata, odwołujcie wczasy

06.07.2022  14:35
Załamanie pogody irytuje Polaków
Załamanie pogody irytuje Polaków Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Macie wykupione wczasy i liczycie na falę upałów? Lepiej od razu odpuśćcie sobie takie marzenia. Przez Polskę przejdzie kolejne, krytyczne załamanie pogody. Szybciej niż myślicie skończy się lato, jakie obecnie znacie.

Wczasy, morze, słońce, góry - takie krajobrazy i przygody Wam się marzą? Nic dziwnego! Ostatnio w kraju mieliśmy prawdziwe tropiki, ale nadchodzi koniec takiej aury. Możecie śmiało zmieniać swoje wakacyjne plany - nie będzie wcale zbyt przyjemnie.

Niestety, po fali upałów nadchodzi załamanie pogody. Kończy się lato w takim kształcie, w jakim przedstawiało nam się ostatnio. Jak podaje portal twojapogoda.pl, "nad Polskę zaczęło napływać chłodne powietrze". Termometry pokażą poniżej 15 stopni i to nawet w najcieplejszym momencie dnia, a więc do upałów w naszym kraju daleko. 

Załamanie pogody irytuje Polaków

Takie załamanie pogody ma jeszcze jeden minus - nie trudno przy nim o złapanie przeziębienia. W naszej sferze klimatycznej nie jesteśmy przyzwyczajeni z przeskakiwania z Sahary w porę deszczową. Nie mamy złudzeń, że sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia.

Wczasowicze, którzy zdecydowali się na urlop w pierwszej połowie lipca mogą płakać szczerymi łzami - to właśnie teraz będzie zdecydowanie najgorzej. Mapy pogodowe wykazują wręcz, że nasz kraj będzie najzimniejszym krajem w Europie. Będzie nawet o 10 stopni zimniej niż zazwyczaj powinno być w lipcu.

Mamy jednak słowo pocieszenia dla każdego załamanego urlopowicza - są inne sposoby na owocne spędzanie wolnego czasu, niż smażenie się na słońcu i aktywności na świeżym powietrzu. Zawsze można pograć w gry planszowe w miłym towarzystwie - to nigdy nie zawodzi i pasuje do każdej pogody.

Serdecznie polecamy!