18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prognoza długoterminowa

PIEKIELNE LATO W POLSCE. W wakacje będziemy się smażyć

07.06.2021  14:33
Prognoza długoterminowa na lato. Zabójcze upały w Polsce
Prognoza długoterminowa na lato. Zabójcze upały w Polsce Fot: leolintang/Shutterstock

Lato tego roku miało być kapryśne i raczej deszczowe oraz chłodne. Jeszcze niedawno meteorolodzy zapewniali, że tym razem nie przyjdą do Polski ponadprzeciętne upały. Teraz zmienili zdanie.

Czerwiec przywitał Polaków poprawą pogody i przyniósł pierwsze upały w kraju. Fakt – czeka nas ponoć jeszcze małe załamanie, ale później nastąpi wybuch. Co wybuchnie? Ciepło. W drugiej połowie miesiąca ma być gorąco jak w garncu, a temperatury mają być ponadprzeciętnie wysokie.

Najnowsze prognozy na nadchodzące lato przedstawił w rozmowie z WP.pl Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptyk potwierdził, że koszmarne upały zaleją Polskę i nie skończy się na kilkudniowej fali w czerwcu. W kolejnych miesiącach ma być podobnie.

Nasze długoterminowe prognozy, które przygotowywane są przez analityków z Centrum Modelowania Meteorologicznego, mówią, że w czerwcu w całej południowej części kraju, od linii Łódź-Warszawa, aż po Zakopane, temperatury będą powyżej normy. W północnej części temperatury będą w normie. Wychodzi na to, że ten miesiąc będzie ciepły

- powiedział pełen optymizmu synoptyk.

W południowej części kraju latem temperatury mają być powyżej normy – dodał, mówiąc o lipcu i sierpniu.

Niebezpieczne lato w Polsce

Synoptyk zastrzegł przy tym, że wysokie temperatury oznaczają także gwałtowne i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, czyli potężne burze z bardzo silnym wiatrem, ulewy i grad.

To lato będzie ciepłe, ale może być także niebezpieczne

– powiedział Grzegorz Walijewski w rozmowie z WP.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej