Pandemia i upał

Nadeszło LATO. Będzie ciepło, cieplej i coraz goręcej

27.04.2020  08:11
Nadeszło LATO. Będzie ciepło, cieplej i coraz goręcej
Nadeszło LATO. Będzie ciepło, cieplej i coraz goręcej Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Lato nadchodzi! Cały dzień powita nas dziś nadspodziewanie piękną aurą. Będzie naprawdę ciepło i słonecznie - nawet pandemia nie zepsuje nam nastrojów.

Lato jest już z nami, chociaż oficjalnie panuje wiosna. Tegoroczny kwiecień ma dla nas wyjątkowo dużo słonecznych dni - szkoda, że nie można z nich korzystać tak, jak byliśmy do tego przyzwyczajeni.

Lato nadchodzi - będzie ciepło i pogodnie

Lato i wiosna w czasie pandemii będą rządzić się swoimi prawami. O ile łatwiej można poddawać się społecznej izolacji, kiedy za oknami szalałaby zima. No cóż - trudno - musimy zmierzyć się z tym, co jest. 

Aktualnie termometry zaskoczą nas wyjątkowo wysokimi wartościami. W stolicy Polski słupki rtęci podskoczą nawet do 18 stopni Celsjusza. Cały dzień będzie też wyjątkowo słoneczny i bezchmurny. Na deszcz nie ma co liczyć.

Dopiero o godzinie 19 zrobi się nieznacznie chłodniej. Przez cały poniedziałek nie będzie nam również dokuczał wiatr, który powieje co najwyżej z prędkością ok. 7 km/h. Panujące ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na przyzwoitym poziomie powyżej 1000 hPa.

Odstawcie kubki z kawą i cieszcie się słońcem - choćby z okien domu!

Przeczytaj więcej
Komentarze