18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroźne piekło

LODOWE BURZE i koszmarne mrozy. Taka idzie zima

22.10.2021  20:04
Lodowe piekło w Europie
Lodowe piekło w Europie Fot: justoomm/Shutterstock

Lodowe burze i koszmarne mrozy w całej Europie. Zima, która nadchodzi, będzie sroga jak nigdy. Osoby nielubiące zimna już teraz zaczynają czuć lęk. Czy śnieg zasypie nas na długie i mroźne miesiące?

Lodowe burze, koszmarne mrozy, wszędzie śnieg — taki scenariusz szykuje nam się na całą zimę. Amerykański serwis pogodowy AccuWeather przygotował specjalną prognozę pogody na najchłodniejszą porę roku dla Europy.

Eksperci nie mają złudzeń, że nasz kontynent w najbliższych miesiącach będzie narażony na zróżnicowane warunki pogodowe. Synoptycy prognozują zarówno ataki mroźnej oraz śnieżnej zimy, powodzie, wichury, jak i suche regiony. Tak źle nie było od lat.

Zima grozy w Europie. Wystąpią BURZE LODOWE

Dlaczego zima będzie aż tak sroga? W Europie pojawi się anomalia pogodowa La Nina (polegająca na utrzymywaniu się niskich wartości temperatury wody we wschodniej części tropikalnego Pacyfiku), a poza nią działać będą siły wiru polarnego. Szczególnie zachowanie wiru może okazać się kluczowe dla przebiegu aury w miesiącach zimowych.

Polskę ogarnie szczególnie mroźne powietrze. Zdecydowanie będziemy mogli liczyć na liczne, intensywne opady deszczu oraz śniegu prowadzące do utrudnień komunikacyjnych. Myślicie, że to już za wiele? Trzymajcie się krzeseł!

Autorzy prognozy ostrzegają również przed pewnym prawdopodobieństwem opadów deszczu lodowego, tzw. burz lodowych. Wyobraźcie sobie lodowe piekło, w którym kawałki ostrego jak szkło śniegu tną Was w twarze.

Tak będzie wyglądała najbliższa zima. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej