18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fala grozy

Lada chwila wrócą MORDERCZE UPAŁY. Ponad 40 stopni w Polsce

12.07.2022  11:02
Kolejna fala upałów w Polsce
Kolejna fala upałów w Polsce Fot: SKphotographer/Shutterstock

Każdy, kto miał nadzieję, że upały skończyły się w Polsce definitywnie musi ją pożegnać. W przyszłym tygodniu w kraju ponownie zaatakuje fala morderczego skwaru.

Przez chwilę spotkało nas ochłodzenie i to tak duże, że w niektórych regionach Polski spadł śnieg, ale jest to sytuacja chwilowa. Już niedługo czeka nas powtórka z początku lipca, kiedy upał odbierał nam rozum.

Tym razem będzie jeszcze gorzej! Mordercza fala upałów wkroczy do Polski na dłużej i nie będzie brała jeńców. W naszym kraju padną prawdziwe temperaturowe rekordy - wyskoczy nawet ponad 40 stopni Celsjusza!

Kolejna fala upałów w Polsce

Długoterminowa prognoza pogody nie pozostawia wielkich nadziei tym, którzy męczą się w gorących temperaturach. W połowie lipca znowu wróci pogodowe piekło i wszyscy będziemy uciekać do klimatyzowanych pomieszczeń.

Żar będzie lał się z nieba za sprawą gorącego powietrza znad Afryki i Hiszpanii. Przesuwa się ono w stronę Europy Zachodniej i Środkowej, w tym Polski. Fala upałów ma dorównać tej ostatniej, a nawet ją przebić!

Zgodnie z przewidywaniami modelu Global Forecast System (GFS) termometry mają pokazać ponad 30 st. już 17 lipca lub 18 lipca. Wtedy należy być gotowym na pogodowe "wszystko".

Od około 17-18 lipca spodziewamy się powrotu upałów do Polski. Żar z nieba poleje się szczególnie w zachodniej i południowej Polsce

- informuje portal dobrapogoda24.pl.

Pozostawajcie zdrowi w tych zmieniających się okolicznościach!