18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Temperatura grozy

Lato wszech czasów nadchodzi. Upały nas roztopią

05.07.2020  19:55
Lato wszech czasów nadchodzi. Upały nas roztopią
Lato wszech czasów nadchodzi. Upały nas roztopią Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Lato jest już z nami, ale z czasem będzie o wiele goręcej. Nadchodzą upały wszech czasów, które nas zmiażdżą i roztopią jednocześnie. Jeśli ktoś źle znosi wysokie temperatury - należy mu jedynie współczuć. 

Lato jest już z nami w pełnej krasie - zafundowało wielu Polakom burze, wichury i podtopienia. Teraz czas na rekordowe upały, które uprzykrzą nam życie w najbliższym czasie. Eksperci już przed nimi ostrzegają.

WHO alarmuje, że najgorętsze lato w dziejach Europy w połączeniu z pandemią koronawirusa może dać podwójnie dramatyczne rezultaty. Co konkretnie nas czeka? Nieprzyzwoicie wysokie temperatury, silny wiatr i brak deszczu.

Lato wszech czasów nadchodzi

Według The US National Oceanic and Atmospheric Administration istnieje aż 75 proc. szans na dziejowy rekord, a 99,99 proc. na to, iż lato to będzie wśród pięciu najgorętszych od początku pomiarów. Jeśli źle znosicie takie gorąco - może Wam być wyjątkowo trudno to przeżyć.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że to, co nas czeka jest efektem globalnego ocieplenia. Emisja gazów cieplarnianych pokazuje swoje drastyczne efekty. Grozić nam będą susze, pożary, a nawet... przerwy w dostawie prądu!

WHO podkreśla, że takie upały będą przyczyniały się do zwiększonego rozpowszechniania koronawirusa. Biorąc pod uwagę fakt, że już choruje z jego powodu ponad 10 milionów ludzi na świecie - strach pomyśleć o tym, co ma nadejść. 

Przeczytaj więcej
Komentarze