Pożegnajcie słoneczko

Lepiej już było. Pogoda zmieni się o 180 stopni

15.10.2019  08:13
Lepiej już było. Pogoda zmieni się o 180 stopni
Lepiej już było. Pogoda zmieni się o 180 stopni Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ostatnie dni były niesamowicie przyjemne. Teraz pogoda zmieni się zupełnie - nadchodzą momenty, w których o wysokiej temperaturze będziemy mogli tylko pomarzyć. 

Pogoda ma dla nas nieprzyjemną niespodziankę. Po okresie wysokich i fantastycznych temperatur, nadchodzi drastyczna zmiana. Polska podzieli się na pół i nic nie będziemy mogli z tym zrobić.

Lepiej już było. Pogoda się zmieni

Na razie jest pięknie, a to dlatego, że wyż Lisbeth cały czas pompuje do Polski gorące powietrze znad Morza Śródziemnego. To ostatnie momenty, w których możemy cieszyć się słoneczną i przyjemną aurą. Od środy zapowiada się zmiana drastyczna. 

Nadchodzi bowiem niż znad odległego Atlantyku. Przez to Polska znajdzie się pod dwoma różnymi "wpływami". Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem Lisbeth, a zachodnia i północna część kraju dostanie się pod władanie niżu.

Przez to na wschodzie i południu będzie w miarę słonecznie, ale już na zachodzie i północy kraju rozpocznie się plucha. Niebo będzie się chmurzyć, a mieszkańcy tych terenów raczej nie uwolnią się od nieprzyjemnej mżawki. 

Temperatura również spadnie o kilka kresek. Możemy pożegnać takie wartości jak 24 stopnie Celsjusza i przywitać temperatury od 18 do 21 stopni. 

No cóż, jesień zaczyna się na dobre.

Przeczytaj więcej
Komentarze