18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm uderzył

Potężna nawałnica w polskim mieście!

Wojciech Kozicki
19.06.2020  20:36
Łowicz uderzony przez pogodowy kataklizm

Prognoza pogody na weekend w Polsce zapowiada się dramatycznie. Burze, grad, a nawet trąby powietrzne srogo wychłoszczą kraj. Pogodokalipsa już się zaczęła, a potężna nawałnica uderzyła w Łowiczu.

Pogoda w weekend zapowiadana jest jako meteo-masakra – spodziewajcie się burz i huraganów. Alerty i ostrzeżenia pogodowe od IMGW mrożą krew w żyłach. Tymczasem kataklizm zaczął się w piątek od Łowicza. Obfite deszcze spowodowały potopienia, a woda zalała m.in. liceum i szpital. Pod wodą znalazło się także skrzyżowanie w centrum miasta. Na ul. Wschodniej w Łowiczu oraz na ul. Dworcowej w Bednarach (gmina Nieborów) porywisty wiatr przewrócił drzewa na jezdnię. Straż pożarna w Łowiczu zajmuje się obecnie szacowaniem strat. 

Nawałnica w Łowiczu

Gwałtowna wichura z ulewnym deszczem przeszła nad Łowiczem w piątek po południu. W tej chwili trwa szacowanie strat po nawałnicy. Silny wiatr łamał drzewa. Gwałtowne opady deszczu powodowały lokalne podtopienia – podaje radiozet.pl

Potwierdzono, że podczas uderzenia kataklizmu nie ucierpiała żadna osoba. W sieci pojawiają się zdjęcia zabójczego gradu, połamanych drzew i zalanych ulic. Jak podaje lowicz24.eu, strażacy zostali poproszeni o pomoc m.in. w wypompowaniu wody z piwnic domków jednorodzinnych na ul. Norwida i Słowackiego, klatki schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. Dworcowej, apteki przy szpitalu na ul. Ułańskiej, kotłowni przedszkola przy ul. Wiosennej i liceum przy ul. Bonifraterskiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze