18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

uff jak gorąco!

MEGA UPAŁY ZALEWAJĄ POLSKĘ. Będzie jak w lipcu

11.05.2021  07:41
Afrykańskie powietrze i afrykańskie upały. We wtorek w Polsce jak w lipcu
Afrykańskie powietrze i afrykańskie upały. We wtorek w Polsce jak w lipcu Fot: Ed Connor/Shutterstock

Jeszcze kilka dni temu IMGW ostrzegał Polaków przed mrozem, dziś zapowiada upały! Już poniedziałek był wyjątkowo ciepły, wtorek ma być gorący. Na termometrach 11 maja zobaczymy nawet 30 stopni!

Dopiero co  ostrzegaliśmy przed afrykańskim powietrzem, które napływa nad Polskę i może mocno uprzykrzyć życie części mieszkańców. Pył znad Afryki to jedno, dwa to temperatury. To bowiem gorącemu kontynentowi zawdzięczamy zmianę pogody.

Upał we wtorek

Wtorek ma być jeszcze cieplejszy, niż poniedziałek. W dodatku w calutkiej Polsce będzie wyjątkowo słonecznie i przyjemnie, a jeśli gdzieś pojawią się chmury, to po chwili powinny zniknąć.

W większości kraju niebo powinno być bezchmurne. Temperatura na przeważającym obszarze części zachodniej naszego kraju wynosić będzie 27 stopni, a miejscami będzie to do 28 stopni w cieniu

- powiedziała w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

My zaś zerkamy na mapy pogodowe IMGW. Co widzimy? Słońce i upały! W najcieplejszym momencie dnia temperatury na zachodzie i południu Polski powędrują niemal do 30 stopni Celsjusza. Im dalej na wschód, ty chłodniej, ale nadal bardzo ciepło - po dwadzieścia kilka stopni. Najchłodniej ma być na północnym wschodzie - 21 stopni Celsjusza.

Załamanie pogody od środy

I tu stawiamy krótką kropkę w fantastycznych nowinach. Od zachodu bowiem powoli wkraczać będzie do Polski nowy front, który od środy przyniesie lekkie załamanie pogody. Przez kilka kolejnych dni będzie po kilka stopni Celsjusza chłodniej, pojawią się chmury. IMGW przewiduje silny wiatr, ulewne deszcze i burze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej