18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiało grozą

METEO ALARM W POLSCE. Deszcz ze śniegiem, szklanka na drogach

22.11.2021  15:52
Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: Claire Fraser/Shutterstock

Meteo alarm w całej Polsce. Deszcz ze śniegiem, szklanka na drogach - to tylko niektóre, przykre zjawiska pogodowe, jakie nas czekają w najbliższym czasie. Gotowi na prawdziwy i złośliwy listopad?

Listopad nie jest najpiękniejszym miesiącem w roku. Na ogół kojarzy nam się z zimnem i pluchą, a okazjonalnie z niebezpieczeństwami. W najbliższym czasie w całym kraju ogłoszony zostanie meteo alarm. Uważajcie na siebie!

Meteo alarm w Polsce

Dziś w Polsce obserwujemy wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne. Synoptycy z IMGW opublikowali ostrzeżenia pierwszego stopnia, dotyczące oblodzenia. Łatwo sobie teraz złamać nogę, czego nikomu nie życzymy.

Poniedziałek 22 listopada nie przedstawia się najoptymistyczniej z punktu widzenia wyspecjalizowanych synoptyków. Postanowili oni opublikować żółte alerty dla północnej Polski. Specjaliści przede wszystkim zwracają uwagę na powiew zimy, z którym będziemy się zmagać w najbliższym czasie.

W dzień pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu, przelotne opady deszczu. Na północy oraz w obszarach podgórskich możliwe okresami opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300-500 m 

- podaje IMGW. 

Czujecie podmuch grozy i zimna na Waszych karkach?

Czytaj także
Przeczytaj więcej