18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALERT

MGŁA GROZY nad Polską! IMGW ostrzega

08.11.2020  17:09
Mgła nad Polską
Mgła nad Polską Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mgła śmierci zawiśnie nad całym krajem. IMGW ostrzega przed nadciągającym niebezpieczeństwem i już wydaje oficjalne alerty. Dziś widoczność będzie znacznie ograniczona - pamiętajmy o tym, wychodząc z domu!

Mgła bywa bardzo niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznym. Jeśli nie uważamy na siebie odpowiednio - jej pojawienie się może na nas ściągnąć niebezpieczeństwo. Z tej przyczyny, kiedy cała Polska pogrąży się w mleku, czujne IMGW wydaje odpowiednie obostrzenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega oficjalnie przed silną mgłą w aż siedmiu województwach Polski. Na razie zapowiada się, że dopiero w poniedziałek rano mgły chociaż delikatnie się rozejdą. Wieczór natomiast będzie nieprzyjemny i duszący.

IMGW ostrzega: Ogromna mgła nad Polską!

Tymczasem IMGW ostrzega następujące województwa: lubuskie, wielkopolskie i łódzkie, śląskie, świętokrzyskie oraz północną część województw małopolskiego i podkarpackiego. Zgodnie z tym ostrzeżeniem, prognozuje się wystąpienie mgieł ograniczających widzialność od 100 do 200 m. To będzie sytuacja szczególnie trudna dla kierowców, którzy powinni zachować maksymalną ostrożność na drodze - dla dobra swojego, pasażerów i pieszych.

Obowiązuje aktualnie ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przypominamy, że oznacza ono iż przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Uważajmy na siebie. W czasach, gdy wyjście z domu staje się czymś niebezpiecznym - zawsze warto starać się być szczególnie ostrożnym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej