18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co z Polską?

MORDERCZE UPAŁY ZALEJĄ EUROPĘ. W maju 45 stopni

20.05.2021  16:14
Mordercze upały zaleją Europę w końcówce maja
Mordercze upały zaleją Europę w końcówce maja Fot: AJR_photo/Shutterstock

Ufff jak gorąco... ale nie w Polsce. Pogoda wkrótce zacznie się zmieniać i jeszcze w maju przyjdzie do nas ocieplenie. Nad Europę nadciąga wybitnie gorący wyż od południa.

Takich temperatur w Europie jeszcze nie było, a jeśli się zdarzały, to pojawiały się w środku lata i to jedynie na chwilę. Teraz jednak już w maju meteorolodzy ostrzegają przed prawdziwie ekstremalnymi temperaturami. Na termometrach odnotujemy nawet po 45 stopni Celsjusza!

Niby pogoda w Polsce nie zachwyca, bo co raz pada, słońca jak na lekarstwo, temperatury też nie są szczególnie zachwycające. Okazuje się jednak, że naprawdę nie mamy na co narzekać. Od południa nad Europę nadciąga piekielnie gorący wyż. Czy zmieni pogodę także nad Wisłą? Czego możemy się spodziewać?

Upały po 45 stopni w cieniu jeszcze w maju

W Polsce ocieplać się zacznie dopiero po weekendzie. Tymczasem na południu i zachodzie kontynentu już teraz powoli robi się jak w kotle. W najbliższych dniach w Hiszpanii temperatury powędrują do około 33 stopni, gorąco zrobi się też w Turcji czy Grecji. To jednak dopiero przedsmak, bo wskaźniki na termometrach będą ciągle się podnosić.

W ostatnim tygodniu maja w niektórych miejscach Europy odnotujemy nawet ponad 40 stopni Celsjusza, a miejscami nawet 45 i to w cieniu! Morderczy upał ogarnie między innymi Włochy, Turcję czy Bułgarię.

Upały dotrą do Polski?

Czy i w Polsce możemy spodziewać się piekielnych temperatur? Fani żaru będą rozczarowani - pozostaniemy lodówką, albo raczej orzeźwiającą oazą Europy. Wprawdzie w najbliższym tygodniu, a później na początku czerwca znacznie się ociepli, jednak trudno oczekiwać upałów powyżej 30 stopni Celsjusza.

Gdy cała niemal Europa tonąć będzie w ogniu, Polskę orzeźwią chłodniejsze fronty w północy. Uff.

Czytaj także
Przeczytaj więcej