18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Maju, gdzie jesteś?

Meteodramat trwa! Sypnie ŚNIEGIEM i zmoczy nas deszczem

14.05.2020  08:58
Meteodramat trwa! Sypnie ŚNIEGIEM i zmoczy nas deszczem
Meteodramat trwa! Sypnie ŚNIEGIEM i zmoczy nas deszczem Fot: Pepgooner/Shutterstock

Maj nie rozpieszcza nas piękną pogodą. Zaledwie kilka dni w tym miesiącu trafiło się ładnych, ale reszta jest zimna i nieprzyjemna. Na domiar złego teraz jeszcze, w niektórych rejonach Polski sypnie śniegiem.

Maj powinien być piękny, kwietny i ciepły. Nic z tych rzeczy! W tym roku nawet maj wydaje się jakiś złowrogi i nieprzyjemny. Pogoda nas nie rozpieszcza, a dziś dodatkowo sypnie śniegiem w niektórych miejscach Polski.

Maj jak luty

Czwartkowa pogoda nie zaskoczy nas pozytywnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza, a jedynie miejscami będzie słonecznie. W większości regionów kraju spadnie deszcz - na ogół przelotny.

Dodatkowo nie wpłynie na nas najlepiej duża wilgotność powietrza. Utrzyma się ona na poziomie 80 procent i najmocniej odczuwalna będzie w południowo-wschodniej części kraju. Warunki biometeorologiczne będą raczej niekorzystne.

Natomiast, jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego, czy jest maj czy luty - to teraz będą się one mogły tylko wzmagać. W Sudetach nawet... sypnie śniegiem i deszczem ze śniegiem! 

Jeżeli zaś chodzi o wiatr, ten powieje słaby, tylko na północy umiarkowany, na wybrzeżu gdzieniegdzie porywisty, z kierunków północnych. Największych porywów wiatru można się spodziewać w Tatrach -  do 70 km/h. 

Polecamy ubrać się całkiem ciepło, nigdy nie wiadomo, co nagle spadnie nam z nieba.

Przeczytaj więcej
Komentarze