18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa

Majowe załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami

13.05.2020  10:42
Majowe załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami
Majowe załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami Fot: Dusan Milenkovic/Shutterstock

Załamanie pogody w maju musiało prędzej czy później nadejść, w końcu mamy rok 2020, a ten wcale nie zamierza nas rozpieszczać. Sytuacja jest całkiem poważna, bowiem IMGW wydało już ostrzeżenia.

Załamanie pogody w maju nadeszło z ogromnym przytupem. Po kilku pięknych, słonecznych i dających nadzieję dniach, przyszły momenty skrajnej pluchy i zimna. Jest też na tyle niebezpiecznie, że IMGW ostrzega przed panującą aurą. Cóż powiedzieć, 2020 w pełnej krasie!

Majowe załamanie pogody

Dziś temperatura w kraju nie osiągnie zawrotnych wartości. Poczujemy co najwyżej 12-16 stopni Celsjusza. Wiatr powieje zaś z kierunków zachodnich i będzie umiarkowany - to może nas pocieszyć. Natomiast musimy liczyć się z ewentualnością wystąpienia burz, opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Aktualnie pogodę w Polsce kształtuje wyż, który nadszedł do nas znad Rumunii. Pozostajemy pod wpływem arktycznego powietrza i dlatego możemy zaobserwować takie zjawiska pogodowe, jakie mają miejsce.

Chłód, który czujemy, jest też spowodowany śniegiem występującym w górskich terenach kraju. Na północy Polski wystąpi nawet spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -4 stopni Celsjusza. Odziejcie się ciepło i czekajmy wszyscy na lepsze dni.

Kiedy skończy się pandemia i chłody, zdecydowanie będzie co świętować.

Przeczytaj więcej
Komentarze