18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiepska prognoza

Majówka nas nie rozpieszcza. Nadchodzi pogodowy armagedon

Bartłomiej Ciepielewski
02.05.2021  11:36
Majówka nas nie rozpieszcza
Majówka nas nie rozpieszcza Fot: Dusan Milenkovic/Shutterstock

Tegoroczna majówka nie rozpieszcza Polaków. Jeszcze w sobotę pogoda była całkiem znośna, ale od niedzieli czeka nas pogodowy armagedon. W większości kraju ogłoszono alerty ostrzegające przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Początek majówki zapowiadał się obiecująco. W sobotę, mimo pochmurnej pogody, temperatura sprzyjała spacerom, a nawet grillowaniu. Od niedzieli można o tym zapomnieć.

Prognoza pogody na majówkę

Prognozy synoptyków na 2 maja przewidują ostre załamanie pogody. Na zachodzie, w centrum oraz na północnym wschodzie kraju pogoda będzie niezwykle kapryśna. Pojawią się obfite opady deszczu, silny wiatr, a temperatura spadnie nawet do 9 stopni Celsjusza.

Porywisty wiatr oraz intensywne opady pojawią się także na południu Polski, jednak tam będzie znacznie cieplej. Mieszkańcy południowej Lubelszczyzny, Podkarpacia oraz Małopolski mogą liczyć nawet na 18 stopni Celsjusza. Ścieranie się dwóch skrajnych mas powietrza doprowadzi do burz z opadami deszczu i gradu.

Ostatni dzień majówki przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą do 12 stopni Celsjusza. Dodatkowo silny wiatr o prędkości do 60 km/h sprawi, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa. Opady deszczu mają być nieco mniejsze, lecz o spokojnym wypoczynku na świeżym powietrzu możemy zapomnieć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej