18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

-51 stopni Celsjusza

Marzec grozy?! W Polskę uderzy MROŹNY POTWÓR ze wschodu

26.02.2021  15:02
Zima wraca
Zima wraca Fot: V_Sot_Visual_Content/Shutterstock

Prognoza pogody na marzec nie jest tak optymistyczna jak ta na końcówkę lutego. Właśnie pożegnaliśmy piękną wiosnę, a do Polski wraca prawdziwa zima. Niedługo na wzór dawnej Bestii ze wschodu uderzy w nas mroźny potwór. 

Prognoza pogody na marzec załamie wszystkich fanów ciepła, którzy cieszyli się z ostatniej pogody. W pierwszy naprawdę wiosenny miesiąc pogoda da nam się we znaki. Polska ma tylko jedną pewną rzecz w swojej atmosferze - zmianę. Niekoniecznie dobrą.

Kiedy już wszyscy cieszyliśmy się przepiękną aurą - do kraju ma wrócić siarczysty mróz ze wschodu. Dopiero co 22,1 stopnia Celsjusza pokazały 25 lutego termometry w Makowie Podhalańskim – a już musimy się pożegnać z taką pogodą. To, co się niedawno wydarzyło było rekordem ciepła odnotowanym w lutym w skali całego kraju.

Prognoza pogody: Powrót zimy

Teraz ponownie doświadczymy znacznych spadków temperatur pod wpływem mroźnego potwora ze wschodu. Według klimatologów z Uniwersytetu Wrocławskiego tak duże różnice temperatur wskazują nie tylko na zmiany w pogodzie, ale i w klimacie.

Teraz ponownie we władanie weźmie nas mroźne powietrze z Rosji. Kilka dni temu w rosyjskiej miejscowości Ust-Szczugie odnotowano najniższą temperaturą tej zimy na Starym Kontynencie - minus 51,8 stopnia Celsjusza. To właśnie taka pogoda stopniowo będzie przesuwać się w stronę zachodu. Termometry znowu pokażą nam nawet minus 15 stopni.

Kulminacja kolejnej fali mrozów nastąpi między 10 a 12 marca. W drugiej połowie marca nad Polskę dotrą cieplejsze masy powietrza znad Atlantyku, które wypchną zimowy front ze wschodu w głąb kontynentu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej