18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm jak z piekła!

Huragan Delta uderzył! Potworne bydlę!

Wojciech Kozicki
07.10.2020  08:07
Huragan Delta uderzył w Meksyk - kataklizm dotrze do USA?
Huragan Delta uderzył w Meksyk - kataklizm dotrze do USA? Fot: Twitter/National Hurricane Center

Huragan Delta uderzył w Meksyk! Żywioł osiągnął już czwartą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona i wciąż może przybierać na sile. Obecny sezon huraganów meteorolodzy z National Hurricane Center określili jako „hiperaktywny”, a Delta jest najsilniejszym huraganem na Atlantyku w tym roku. Wiatr wieje z prędkością 215 kilometrów na godzinę i ani myśli przestać!

Huragan Delta w środę rano uderzył w Meksyk w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Pierwszy na trasie zniszczenie znalazł się Jukatan (Cozumel, Cancun). Sądzono, że żywioł osłabnie po uderzeniu w  kontynent, ale tak się nie stało, a wiatr nadal wieje z prędkością 215 kilometrów na godzinę, a przez najbliższe 48 godzin będzie miał tendencje do nagłej intensyfikacji.

Huragan Delta - kataklizm pełen niespodzianek

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) ostrzega, że nawet jeśli huragan Delta osłabnie do 3. stopnia w skali Saffira-Simpsona, to należy śledzić prognozy i alerty pogodowe, bo w każdej chwili może się nasilić i wrócić do pierwotnej mocy.

Co gorsza, obecnie meteorolodzy nie są w stanie określić jego trasy. Wiadomo jedynie, że prawdopodobnie będzie przemieszczał się w kierunku USA. W czwartek i piątek spodziewane są silne burze, wichury i ulewne deszcze na terenie od Luizjany po zachodnią Florydę. Gubernator Luizjany John Bel Edwards  ogłosił stan wyjątkowy i zaapelował do obywateli o ostrożność.

Huragan Delta lubi zaskakiwać. Przypomnijmy, że Kubański Instytut Meteorologiczny INSMET traktował go jedynie jako niegroźną burzę w tropikalną. W 30 godzin przerodził się jednak w cyklon czwartej kategorii.

Zgodnie z prognozami NHC, w czwartek Delta znajdzie się nad Zatoką Meksykańską, a w sobotę dotrze nad południowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych, uderzając w Luizjanę, a następnie w Missisipi i Alabamę. To region dotknięty w sierpniu przez Laurę – także huragan czwartej kategorii – podaje TVNmeteo.tvn24.pl.

Huragan Delta – relacja na żywo [WIDEO]

 

Przeczytaj więcej
Komentarze