18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda przegina

Mgła lodowa i zamiecie śnieżne. Zimokalipsa już tu jest

06.01.2020  17:59
Mgła lodowa i zamiecie śnieżne. Zimokalipsa już tu jest
Mgła lodowa i zamiecie śnieżne. Zimokalipsa już tu jest Fot: East News

Zima nadeszła i zamierza brać w swoje władanie coraz większy obszar Polski. Na razie ofiarami lodowej mgły i zamieci śnieżnych padły tereny górskie.

Zima w tym roku trochę się ociąga ze swoim przyjściem. Jednakże zazwyczaj jest tak, że jeśli nadchodzi powoli to jak już weźmie kraj w posiadanie - bardzo długo nie chce go opuścić. Pierwsze ataki najzimniejszej pory roku już się rozpoczęły - w górach panują bardzo trudne warunki pogodowe.

Zima zaatakowała w górach

Śniegu przybywa, a do tego wieje bardzo porywisty wiatr. Mieszkańcy i turyści od wczoraj zmagają się z lodową mgłą i zamieciami śnieżnymi. Tatry walczą z taką pogodą od nocy z sobotę na niedzielę i nic nie zapowiada, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

TOPR ostrzega, że warunki do uprawiania turystyki są wyjątkowo niekorzystne. W niedzielę rano poinformowano, że temperatura spadła do -12 stopni Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu leży 130 cm śniegu. Powyżej 1700 m n.p.m obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. 

Równie niebezpiecznie jest w Karkonoszach, gdzie występuje wspomniana wyżej, lodowa mgła. Jeśli mieszkacie w górach lub wyjechaliście w te okolice odpocząć - cieszcie się zimą z rozwagą i uważajcie na siebie. 

logo Tu się dzieje