18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aura grozy

Mnóstwo deszczu, burze i... ŚNIEG. Pogoda oszalała

18.05.2021  08:09
Pogoda w maju
Pogoda w maju Fot: Pepgooner/Shutterstock

Śnieg, deszcz, burze - takie elementy pogodowe nas dzisiaj dopadną. Chociaż wszyscy marzymy o po prostu słonecznym maju - zdecydowanie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Pogoda w maju powinna być tylko sielska i anielska - niestety, w naszej strefie klimatycznej nieczęsto tak się dzieje. Jak do tej pory synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści. Dziś w kraju za oknami zobaczymy burze, deszcze i śnieg. To przypomina raczej późną jesień, a nie nadchodzące wielkimi krokami lato.

Pogoda w maju: Śnieg, burze i deszcz

Śnieg nie jest przykrym żartem z naszej strony - nawet 18 maja mogą nawiedzić nas zimowe klimaty. "W pasie od Pomorza przez Ziemię Łódzką, aż po Małopolskę i Podkarpacie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Prognozowana suma opadów do 15 mm, w Małopolsce do 20 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 5 cm do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze" - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, nad morzem i na północnym wschodzie kraju, północny. W czasie burz porywy do 65 km/h, wysoko w górach do 70 km/h; w Tatrach zamiecie i zawieje śnieżne

- podaje dodatkowo IMGW.

Pamiętajcie, że nawet kiedy kraj wychodzi z pandemii - lepiej się nie przeziębić, dlatego zadbajcie dziś o odzież dostosowaną do pogody. Temperatura będzie całkiem wysoka, ale nie tak, jak do tego ostatnio przywykliśmy. Na termometrach ujrzymy wartości od 14°C do 18°C, cieplej na północnym wschodzie od 19°C do 21°C, a w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem od 10°C do 13°C.

Trzymajcie się ciepło!

Czytaj także
Przeczytaj więcej