18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

ULTRA MRÓZ W POLSCE. Idą białe i siarczyste święta?

21.12.2021  07:53
Idą białe święta!
Idą białe święta! Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

21 grudnia to pierwszy dzień kalendarzowej zimy, ale w prognozach synoptyków ostry atak mrozu czeka nas dzień później. Jak podaje IMGW, Polskę skują niskie temperatury, a w wielu miejscach pojawią się intensywne opady śniegu.

Czyżby w tym roku wyjątkowo czekały nas całkiem białe święta? Pogoda w Polsce znów się zmienia i w pierwszy dzień zimy, ale wieczorem, synoptycy zwiastują duże ochłodzenie. Prawdziwie zimowo zrobi się w środę. Szykujcie ciepłe kurtki i rękawice, no i czapki, bo uszy będą odmarzać!

Pogoda na wtorek

We wtorek IMGW zwiastuje na spore zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Najwięcej słońca możemy wypatrywać na wschodzie i w centrum kraju. Miejscami pojawią się niewielkie, przelotne opady śniegu, silniejsze na Pomorzu i terenach górskich.

W ciągu dnia temperatura maksymalna w kraju sięgnie -4 do -5 stopni Celsjusza na wchodzie i Podhalu, -2 w centrum, 1 na zachodzie i 2 na północy. Jednocześnie utrzymywać się będzie delikatny wiatr, tylko na Pomorzu silniejszy i porywisty.

Duża zmiana w pogodzie nastąpi we wtorek wieczorem. Temperatury gwałtownie spadną, zacznie też miejscami padać intensywniej śnieg. - Wieczorem na północnym wschodzie temperatura wyniesie -7 st. Celsjusza, -4 stopnie odnotujemy w centrum, zaś 0 st. C będzie na zachodzie. W ciągu nocy na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej - mówi Małgorzata Tomczuk z IMGW. Temperatury w nocy obniżą się jeszcze bardziej, do nawet -14 stopni Celsjusza w Karpatach, -12 na Suwalszczyźnie, -5 w Centrum i -2 na zachodzie.

Mroźna i śnieżna środa

Środa to już dzień pochmurny i mroźny, ale z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie z rozpogodzeniami. IMGW zapowiada lokalne opady śniegu, oraz mróz. W ciągu dnia na wchodzie i Podhalu od -6 do -4 stopni, w centrum -2, 0-1 na zachodzie i 2 na wybrzeżu.

Co ważne, zimowa aura utrzymać się ma przez kolejne dni. Będzie mroźno, a zimnu towarzyszyć mogą opady śniegu. A to oznacza... całkiem zimowe i prawdopodobnie bialutkie święta.

Czytaj także