18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pogoda pod psem

NADCIĄGA KOLEJNA WICHURA! Znów będzie wyrywać drzewa?

03.11.2021  15:52
IMGW zapowiada wichurę i ulewy
IMGW zapowiada wichurę i ulewy Fot: EASTWAY/REPORTER

Najnowsze ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nad Polskę nadciąga wichura. W czwartek w całym kraju ulewne deszcze.

Po pięknej, słonecznej pogodzie nie został już nawet ślad. Polska pokryła się chmurami, jest szaro i mokro, a wysoka wilgotność powietrza potęguje uczucie przenikliwego zimna. Wkraczamy w typowo polską szarówkę, a synoptycy dokładają nam cierpień. Będzie jeszcze gorzej.

Od Niemiec nad kraj nadciąga paskudny front niżowy, który przyniesie nam ulewne deszcze. Padać ma w niemal calutkim kraju, na zachodzie zacznie się już w nocy. Z biegiem czasu opady zajmować będą coraz większy obszar i powinniśmy spodziewać się ulew.

Wichura w czwartek

Na północnym wschodzie w nocy spodziewane są mgły ograniczające widoczność do 500 metrów. Później rozwieje je wiatr. Oto bowiem w czwartek czekają nas kolejne wichury. Na wschodzie i południu wiatr wiać ma w porywach do 60 km/h, na obszarach podgórskich do 70 km/h, a w górach nawet do 100 km/h. Synoptycy uspokajają jednak - wiatr będzie dużo łagodniejszy, niż w czasie wielkiej wichury z października.

Temperatury w czwartek będą mocno zróżnicowane. Na południowym wschodzie możemy spodziewać się 15-16 stopni Celsjusza, na północy i zachodzie nawet dwa razy mniej - od 8 do 10 stopni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej