18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykujcie ciepłe ciuchy

NADCIĄGA OSTRY ATAK ZIMY! Będzie mróz i śnieg

18.01.2022  08:08
Powrót zimy w Polsce
Powrót zimy w Polsce Fot: Ioana Catalina E/Shutterstock

Po wyjątkowo niespokojnym, a w niektórych miejscach nawet burzowym poniedziałku do Polski zaczęło spływać chłodne, arktyczne powietrze. Synoptycy zapowiadają atak prawdziwej zimy. Przed nami sporo śniegu i ostry spadek temperatury.

Zgodnie z długoterminowymi prognozami styczeń miał być jednym z najzimniejszych i najbardziej śnieżnych miesięcy od kilku lat. Do tej pory zapowiedzi te nie zostały zrealizowane, lecz wszystko wskazuje na to, że prawdziwa zima jeszcze przed nami.

Już od wtorku na wschodzie zaczną pojawiać się słabe opady śniegu. Zrobi się też chłodniej, termometry wskażą nawet do -3 stopni Celsjusza. Znacząco osłabnie także wiatr, który w poniedziałek uprzykrzał życie na terenie całego kraju.

Nadciągają mrozy

W środę mogą pojawić się drobne przejaśnienia, nad ranem temperatura wyniesie od -4 do nawet 3 stopni Celsjusza. Jednak w rejonach podgórskich przewidywany jest mróz sięgający do -16 stopni Celsjusza.

Końcówka tygodnia pochmurna, ale z przejaśnieniami, co związane będzie z obecnością nad Polską układu niżowego znad Skandynawii. Okresami opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura na przeważającym obszarze kraju od -5 do 0 stopni C; chłodniej w rejonach podgórskich, tam okresami spadek temperatury do -12. W ciągu dnia temperatura od -3 do 4 stopni C, jedynie w rejonach podgórskich około -8 stopni C. Na wybrzeżu utrzymywał się będzie silniejszy zachodni wiatr, który w porywach osiągał będzie do 70 km/h - informują meteorolodzy.

Pod koniec tygodnia w kraju zagości wyż, który przyniesie kilkunastostopniowy mróz. Prognozowane są również opady śniegu w południowo-wschodniej części Polski.