18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brr...

Nadchodzą PRAWDZIWE mrozy. Nawet do -30 stopni

28.01.2021  15:21
Zima powraca
Zima powraca Fot: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Nadchodzą prawdziwe mrozy, nawet do -30 stopni Celsjusza. Jeśli pożegnaliście się już mentalnie z zimową aurą, to czas najwyższy zmienić nastawienie. Powrót siarczyście niskich temperatur jest bowiem przed nami.

Bestia ze Wschodu pokazała nam z całą mocą, jak groźne zimy potrafią pojawić się jeszcze w naszym kraju. Mieliśmy nadzieję, że okres mrozów, śniegów i ślizgawic jest już za nami. Tymczasem okazuje się, że wszystko jeszcze się może zdarzyć. 

Tymczasem nad Polskę znowu nadciąga lodowe piekło, które całkowicie weźmie nas we władanie. W lutym do kraju przyjdą potężne mrozy, które mogą sięgnąć nawet do -30 stopni Celsjusza. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez pierwsze dziesięć dni lutego w południowej części kraju prognozuje się minimalną temperaturę od -15°C do -5°C w szczytowych partiach górskich (Kasprowy Wierch, Śnieżka).

Powrót zimy. Lodowe piekło w Polsce

Następne dziesięć dni miesiąca to dopiero będzie horror. Niektórym Polakom przypomną się czasy zimy stulecia, która mocno dała nam swego czasu popalić. Czyżby teraz też przyszło nam kopać korytarze w śniegu, by móc przemieścić się na niewielkie odległości.

W dniu 20-ego lutego dobowa minimalna temperatura powietrza dla północno-wschodniej części Polski oraz terenach górskich może spaść do około -20 °C

- informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jeśli już je schowaliście, to polecamy jak najszybciej wyciągnąć ciepłe ubrania i uzbroić się w cierpliwość. Teraz musimy skupić się na przetrwaniu zimy w dobrym zdrowiu. Jasne jest, że nikt nie lubi chorować, ale w czasie takiej pandemii to należy pomnożyć przez wielkie wartości.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze