18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ups...

Nadchodzi KRYZYS POGODOWY. Tak źle dawno nie było

18.05.2022  14:33
Gwałtowne załamanie pogody
Gwałtowne załamanie pogody Fot: trendobjects/Shutterstock

Przez ostatnie dni i tygodnie mogliśmy cieszyć się wyjątkowo piękną pogodą. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy i za moment tego doświadczymy. Synoptycy zapowiadają gwałtowne pogorszenie aury.

Prognoza pogody dla Polski zapowiada wyjątkowo gwałtowne zmiany. Jeśli już przywiązaliście się do pięknej wiosny, polecamy oswajać się z myślą, że nadchodzi jej zakończenie. Załamanie pogody będzie z nami lada chwila.

Piękne niebo, słoneczko i wysokie temperatury zostaną ostatecznie wyparte przez burze z piorunami i gwałtowne ochłodzenie. Termometry mogą wskazywać nawet 15 stopni mniej! W takiej sytuacji nietrudno o złapanie przeziębienia.

Gwałtowne załamanie pogody

Na razie jest przyjemnie i dziś w większości kraju termometry pokazują 23 stopnie Celsjusza. Od jutra jednak nadchodzi diametralna zmiana, która będzie miała wpływ na nas wszystkich. 

"Miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C; cieplej na południowym zachodzie od 26°C do 28°C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19°C i na Półwyspie Helskim około 17°C" - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Najgorsze nadejdzie na weekend. W piątek i sobotę synoptycy z IMGW przepowiadają opady deszczu i lokalne burze. Dodatkowo może popadać grad, a gdzieniegdzie zjawiska będą gwałtowne. 

Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie na wybrzeżu oraz w burzach dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w burzach do 65 km/h

- czytamy w pięciodniowej prognozie IMGW.

"Weekend pod znakiem rozczarowującej pogody dla tych, którzy planują wypoczynek na świeżym powietrzu, ponieważ będzie padać i wyraźnie się ochłodzi, w wielu miejscach do zaledwie ok. 15 stopni. Jednak deszcz jest teraz na wagę złota i nie powinniśmy na niego narzekać" - podkreślają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Gotowi na takie zmiany?