18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konsekwencje szalonej pogody

Nadchodzi SUSZA PIĘĆDZIESIĘCIOLECIA. Polska wyschnie doszczętnie

03.02.2020  14:39
Nadchodzi SUSZA PIĘĆDZIESIĘCIOLECIA. Polska wyschnie doszczętnie
Nadchodzi SUSZA PIĘĆDZIESIĘCIOLECIA. Polska wyschnie doszczętnie Fot: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Nad Polską zawisła susza pięćdziesięciolecia. Letnie miesiące 2020 roku będą dla nas szczególnie ciężkie. To wszystko jest konsekwencją aktualnego braku zimy.

Natura nie lubi, kiedy zachodzą w niej zbyt duże zmiany. Nic dziwnego, że mocno się buntuje i boleśnie da nam odczuć konsekwencję obecnego braku zimy. Wiosną i latem nadejdzie susza pięćdziesięciolecia. 

Nadchodzi susza pięćdziesięciolecia

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk ostrzega, że czeka nas bardzo trudny okres.

Biorąc pod uwagę, to co się w ostatnim roku działo w Polsce, jeśli chodzi o poziomy wód i katastrofalnie niski stan wody na Wiśle (...), czyli 33 cm, (...) musimy naprawdę przygotować się pod kątem suszy

- mówił na antenie Radia Plus.

Natomiast będzie bardzo trudna wiosna, bo tych opadów mamy teraz mało. Jeśli taka sytuacja się utrzyma, to możemy mieć suszę chyba najbardziej w swojej mocy najsilniejszą w porównaniu z ostatnim pięćdziesięcioleciem

- dodał. 

Gróbarczyk zapowiada uruchomienie programów indywidualnych, które mają przeciwdziałać suszy. Zastanawiamy się tylko, czy działania rządu rzeczywiście przyniosą jakieś skutki, czy skończy się tak, że latem padniemy z pragnienia? 

Przeczytaj więcej
Komentarze