Gorąco i głucho wszędzie

Nadchodzi UPAŁ. Znaczny skok temperatury przed nami

16.04.2020  07:56
Nadchodzi UPAŁ. Znaczny skok temperatury przed nami
Nadchodzi UPAŁ. Znaczny skok temperatury przed nami Fot: Dudarev Mikhail/Shutterstock

Upał w czasach pandemii - tego jeszcze nie doświadczyliśmy, ale wszystko przed nami. Dziś możemy spodziewać się znacznego skoku temperatury.

Upał i pandemia - możecie to sobie wyobrazić? Wszystko wskazuje na to, że wysokie temperatury nie pozbędą się koronawirusa, dlatego musimy przygotować się na lato w czasach zarazy. Dziś będziemy mieli okazję potrenować.

Upał w czasach pandemii

Nadchodzi bowiem pierwszy znaczący skok temperatury. Co prawda Polska podzieli się niewidzialną granicą wczesnej wiosny i nadchodzącego lata, ale i tak część mieszkańców doświadczy dziś pierwszego gorąca.

Najchłodniejszy i pochmurny dzień czeka mieszkańców północnych województw. Tam przewidywanych jest maksymalnie 12 stopni, dodatkowo lokalnie można spodziewać się opadów deszczu. Natomiast w południowej części kraju będzie słonecznie i wyjątkowo ciepło.

Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola, gdzie będzie 21 stopni oraz Katowic i Krakowa, gdzie prognozowanych jest 20 stopni. Te pierwsze wyraźne rozpogodzenia dają nam nadzieje na piękne wakacje. 

Szkoda tylko, że w tym roku nie będziemy mogli z lata skorzystać tak, jak byliśmy do tego przyzwyczajeni.

Przeczytaj więcej
Komentarze