18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie dramat?

Nadchodzi pogodowy KATAKLIZM. IMGW ostrzega

05.05.2021  18:44
IMGW ostrzega przed pogodowym kataklizmem
IMGW ostrzega przed pogodowym kataklizmem Fot: Brian A. Jackson/Shutterstock

Pogoda w Polsce słynie z robienia obywatelom tego kraju przykrych niespodzianek. Tym razem znowu będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i przetrwać najprawdziwszy, atmosferyczny armagedon.

IMGW ostrzega Polaków przed tym, co nadciąga. Niestety, w najbliższym czasie spotkamy się z prawdziwym pogodowym kataklizmem i nie wiadomo, kiedy wreszcie sytuacja zacznie się poprawiać i normować.

Nad Mazowszem, a w szczególności nad Warszawą i całym powiatem warszawskim, przejdą nawałnice. Poza ulewnym deszczem i burzami - możemy spodziewać się silnego wiatru, który jedynie spotęguje przykre doznania pogodowe. 

Pogoda będzie paskudna. IMGW bije na alarm 

IMGW bije na alarm i poleca na najbliższe dni dobrze zabezpieczyć wszelkie balkony i ogródki, zwłaszcza jeśli znajdują się w nich jakieś rzeczy. Dodatkowo szczególną ostrożnością powinni wykazać się kierowcy. Warunki na drogach będą bardzo złe i szczególnie łatwo będzie tego dnia o niebezpieczeństwo komunikacyjne.

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad

- informuje IMGW.

Nie wiadomo, jak długo utrzyma się taka aura, ale z całą pewnością nie możemy na razie liczyć na piękne lato, które miało do nas zawitać. Temperatura nie będzie przekraczała 15 stopni Celsjusza, a i tak odczuwalna będzie maksymalnie na poziomie 13 stopni.

Południowo-zachodni wiatr wiał będzie z prędkością 20 kilometrów na godzinę, w porywach osiągając maksymalną prędkość sięgającą 45 km/h. Dla meteopatów również nie mamy dobrych wieści - tego dnia biomet będzie wyjątkowo niekorzystny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej