18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorąco fest

Nadciąga FALA UPAŁÓW W POLSCE. Będziemy się smażyć

12.05.2022  11:39
Pogoda w Polsce płata figle
Pogoda w Polsce płata figle Fot: VladisChern/Shutterstock

Dopiero przyzwyczailiśmy się do ładnej wiosny, a już musimy przestawić się na upalne lato. Czekają nas piekielnie wysokie temperatury! Gotowi na istną smażalnię?

Pogoda w Polsce jest zaiste nieprzewidywalna. Raz nam zimno, raz za gorąco, zawsze nie tak, jakbyśmy tego w danej chwili chcieli. Aktualnie do naszego kraju nadciąga fala upałów, którą jakoś będziemy musieli znieść.

Dopiero przyzwyczailiśmy się do ciepłego maja, a już musimy przestawić się na upalne lato. W takich warunkach nietrudno o nieprzyjemne przeziębienie dlatego polecamy się szczególnie przed nim chronić.

Pogoda w Polsce płata figle

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówią o upałach! Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie nawet 27-28 stopni C. Jednocześnie synoptycy alarmują: w czwartek przez Polskę mogą przejść burze z gradem, do tego wichury nawet do 95 km/h. 

Przy tak zmiennej pogodzie absolutnie zawsze grozi nam jakieś niebezpieczeństwo. Warto o tym pamiętać, jeśli planujemy na dłużej wyjść dziś z domu i zajmować się czymś na świeżym powietrzu. Przyjemne ciepło może być zwodnicze.

 Przelotne opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do około 20 mm

- zapowiadają synoptycy IMGW.

Pamiętajcie, że wszędzie, gdzie się znajdujecie, niezależnie od aury najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Dobre nawodnienie w czasie upałów i ostrożność w czasie wichur to obecnie podstawa!