18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga!

Nadciąga gigantyczna nawałnica. RCB rozesłało ostrzeżenia

05.07.2022  12:08
Intensywne burze dotarły do Polski
Intensywne burze dotarły do Polski Fot: Marc Rossmann/Shutterstock

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty dotyczące nadchodzącej nawałnicy. We wtorek na terenie województw lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego wystąpią intensywne burze z ulewnym deszczem, silnym wiatrem, a nawet gradem. Niewykluczone są przerwy w dostawach prądu.

We wtorek w centrum i na wschodzie kraju pogoda będzie wyjątkowo niebezpieczna. RCB rozesłało już wiadomości SMS ostrzegające przed nawałnicami.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami obejmują część województw: łódzkiego, mazowieckiego i opolskiego. Oznacza to, że na tamtym terenie mogą wystąpić groźne zjawiska meteorologiczne, stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia.

Uwaga! Dziś prognozowany silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad w woj. lubelskim oraz części powiatów woj.: mazowieckiego i podlaskiego - napisało na Twitterze RCB.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dodaje, że w wyniku intensywnych burz może dojść do utrudnień komunikacyjnych oraz przerw w dostawach prądu.

Burzowy wtorek w Polsce

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed burzami dotyczą województw: lubelskiego, podlaskiego, opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, a także śląskiego. Na wymienionym obszarze meteorolodzy przewidują intensywne opady deszczu do 35 mm, grad oraz wiatr w porywach do 80 km/h.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami po wtorkowych burzach nastąpi znaczne ochłodzenie. Kolejne dni będą deszczowe z temperaturą do 22 stopni Celsjusza. Upały mogą o sobie przypomnieć dopiero w drugiej połowie lipca.