18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bestia z południa

Nadciągają MAJOWE UPAŁY! Będzie cieplej niż przypuszczano

26.04.2021  08:01
Maj będzie upalny
Maj będzie upalny Fot: Ed Connor/Shutterstock

Pogoda w maju może nas nieźle zaskoczyć. Początek miesiąca ma być niepozorny, jednak w drugim tygodniu cały kraj zaleje fala gorącego powietrza z południa.

Jak poinformował w rozmowie z wp.pl Ireneusz Dąbrowski z cumulus.pl, podczas majówki pogodę ukształtuje niż Zohan znad Rosji, który zapewni dość chłodną i deszczową pogodę. Wszystko wskazuje na to, że temperatury podczas majówki nie przekroczą 15 stopni Celsjusza.

Od majówkowego wypoczynku odstraszać będą także zimne noce. W nocy z 1 na 2 maja temperatura w całej Polsce spadnie poniżej zera. W okolicach Zakopanego może to być nawet - 6 stopni Celsjusza. Słoneczna i nieco cieplejsza pogoda dotrze dopiero we wtorek. Prawdziwych upałów należy spodziewać się po 5 maja.

Majowa fala upałów nadciąga do Polski

Plażowanie i letni wypoczynek będzie możliwy, ale dopiero od drugiego tygodnia maja. Jak informuje TVN Meteo, już po 5 maja do Polski nadciągnie gorące powietrze z południa. W całym kraju temperatury poszybują ostro w górę, wskazując nawet 25 stopni Celsjusza.

Wielbiciele upałów najlepiej by majowy wypoczynek przełożyli na drugi lub trzeci tydzień maja. To wtedy zawita u nas typowo letnia, słoneczna i upalna pogoda.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze