18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiało chłodem

Nadciągają PIERWSZE ŚNIEŻYCE. Srogi początek zimy

22.11.2021  21:46
Pogoda w Polsce: Pierwsze śnieżyce
Pogoda w Polsce: Pierwsze śnieżyce Fot: _justoomm/Shutterstock

Prognoza pogody dla Polski na najbliższy czas nie ucieszy fanów ciepła. Do naszego kraju wielkimi krokami zbliża się zima i wygląda na to, że czas na uzbrojenie się w cierpliwość. Do następnych wakacji pozostało wiele miesięcy. Dobitnie przypomną nam o tym... pierwsze śnieżyce!

Jeśli nie przepadasz za zimnymi miesiącami i tęsknisz do lata — ta wiadomość będzie dla ciebie wielkim rozczarowaniem. Do Polski wielkimi krokami idzie zima i nie bierze jeńców. Chłód zacznie się wlewać do naszych mieszkań przez każdą szparkę w oknie.

Według przewidywań synoptyków już w tym tygodniu przez Polskę mają przejść pierwsze w tym sezonie solidne śnieżyce. Ta wiadomość jest szczególnie istotna dla tych kierowców, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zmianę opon z letnich na zimowe. Dzwoni ostatni dzwonek!

Pierwsze ŚNIEŻYCE w tym sezonie

W ciągu całego tygodnia pogoda będzie bardzo zmienna i dynamiczna, a momentami nawet niebezpieczna. Trzeba o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na wyjście z domu lub podróż samochodem do celu.

Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia nad naszym krajem znajdzie się centrum aktywnego niżu, który w jednych regionach przyniesie nam solidne śnieżyce, a gdzie indziej ulewy

- podaje portal pogoda.wp.pl.

Na początku tygodnia możliwe są opady deszczu, a w poniedziałek również deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Szczególnie na północy i w rejonach podgórskich. Czystym śniegiem sypnie natomiast w drugiej części tygodnia w zachodniej i północnej części kraju.

Z pewnością dojdzie do problemów na drogach. Sobota i niedziela to kontynuacja opadów różnego rodzaju, ale tym razem śnieg częściej będzie się pojawiał na wschodzie

- przewiduje serwis pogoda.wp.pl.

Gotowi na mroźne i śnieżne dni?

Czytaj także
Przeczytaj więcej