18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Meteo chłosta nadciąga

Dzisiaj trąby powietrzne. Zaczyna się kataklizm w Polsce

Wojciech Kozicki
13.06.2020  20:07
Pogoda w sobotę spuści nam ostre manto
Pogoda w sobotę spuści nam ostre manto Fot: Wojciech OLSZANKA/East News

Czarne chmury zbierają się nad Polską i tym razem nie chodzi o politykę PiS. W kraj uderzą burze i grad. Tymczasem kolejne źródła donoszą, że spodziewane są także nawałnice i trąby powietrzne!

Kilka dni temu potężna trąba powietrzna przeszła przez Polskę, zrywając dachy i wyrywając drzewa. Na tym jednak nie koniec koszmaru. W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego i drugiego stopnia dla dziesięciu województw. Może zaistnieć „zagrożenia życia”. Pierwsze niepokojące komórki burzowe tworzyły się już popołudniu na granicy Wielkopolski, Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Pogoda: burze i trąby powietrzne w Polsce

Pogoda w Polsce jest pod wpływem obniżonego ciśnienia związanego z ośrodkiem niżowym znad Rumunii. Jak pisaliśmy kilka godzin temu, wydano alerty, ponieważ nadciągają silne burze i grad. Tymczasem „Wirtualna Polska” ostrzega, że musimy być przygotowani na nawałnice z wiatrem do 100 km/h, ulewy, a nawet trąby powietrzne. Internauci publikują już nagrania wideo przedstawiające zaczynający się KATAKLIZM.

Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed burzami z gradem dotyczą całego pasa południowego. Chodzi o województwa: lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie, ale również o południowe powiaty województw: wielkopolskiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego – pisze WP.pl

 

Przeczytaj więcej
Komentarze